Na vlnách rozumu

Dostali sme ponuku na vysielací čas v Slobodnom vysielači v relácii Inforovnováha s moderátorom Petrom Luknárom a Miroslavom Kantnerom.

Cyklus sa venuje elektromagnetickému žiareniu v časti spektra nízkych a rádiových vĺn, teda frekvenciám od 0 Hz do 10 kHz (nízke) a od 10 kHz do 300 GHz (rádiové), čo sú vlnové dĺžky od niekoľkých km do 1 mm.

1. diel – Inforovnováha 50 –Historický úvod

Pilotnú reláciu nového seriálu venujeme histórii zavádzania technológií produkujúcich rôzne typy frekvencií elektromagnetického žiarenia (2G, 3G, 4G a 5G sietí), vojenskému výskumu, biotechnológiám a zdravotným vplyvom, ktoré sa v čoraz väčšej miere prejavujú na živých organizmoch a ľudskej populácií.
Hostia: Petra Bertová Polovková, René Balák, Ján Štefánik
…hostitelia : Miroslav Kantner a Peter Luknár.

Pieseň: Ballad of Serenity · Sonny Rhodes
https://www.deezer.com/us/artist/8678

2. diel – Inforovnováha 51 – O frekvencii

Najrôznejšie umelé frekvencie nás obklopujú už takmer sto rokov. Sú tu s nami 24 hodín denne. Ovplyvňujú náš život. Ovplyvňujú naše zdravie. Je možné ich vplyv aspoň čiastočne zmierniť ? V náučnej relácií o frekvenciách ale aj praktických radách ako si s nimi „poradiť“, diskutujú : Petra Bertová Polovková, Ivo Balaj, Miroslav Kantner a Peter Luknár.

Pieseň: En las olas · Natalie Pérez
https://www.deezer.com/us/album/134087512

3. diel – Inforovnováha 53 – Zdroje rádiových frekvencií

Bežné zdroje rádiových frekvencií v mestách. Netradičné zdroje žiarení na letiskách, v lietadlách, či v kozmonautike. Akým silným frekvenčným poliam sme vlastne vystavení ? Vieme ich správne merať a vyhodnotiť ? Diskutujú : Petra Bertová Polovková, Ivo Balaj, Juraj Kramara, Miroslav Kantner, Peter Luknár.

Pieseň: Perfekte Welle · Juli
https://www.deezer.com/us/artist/5812

4. diel – Inforovnováha 55 – Vysielače na strechách

Starostovia po celom Slovensku riešia rovnaký problém. Operátor má záujem postaviť vysielač a obyvatelia sú proti alebo operátor vysielač postavil, ako je možné sa ho zbaviť. Cieľom tohto dielu je informovať starostov obcí a správcov bytových domov, aby sa navzájom poučili z chýb iných a inšpirovali sa tými, ktorí tento problém už zvládli úspešne.
Diskutujú : Petra Bertová Polovková, Ivor Husár – starosta Kanianky, Jozef Matúšek – poslanec Ružinova, Miroslav Kantner a Peter Luknár.

Pieseň: Hør på bølgens brusen – dánska pieseň – Počúvajte hukot vlny
https://www.deezer.com/us/album/7576832

5. diel – Inforovnováha 57 – Mýty v médiách

Ako nás zavádzajú niektoré médiá. Aké polopravdy v súvislosti s elektromagnetickým žiarením najčastejšie prezentujú.
Do akej miery sa môžeme spoľahnúť na oficiálne merania elektromagnetického žiarenia v okolí antén.
Diskutujú : Petra Bertová Polovková, Ivo Balaj, Miroslav Kantner a Peter Luknár.

Pieseň: 鼓浪屿之波 – čínska pieseň č.4 – Vlna ostrova Gulangyu
https://www.deezer.com/us/album/72417152

Pridajte svoj názor